Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Vlna Jaka
Vlna Jaka

Mongolští jaci žijí ve velmi obtížných přírodních podmínkách. Podsada zvířete je velmi hustá, což mu umožňuje nejen být neustále v chladu, ale také spát na promrzlé zemi, přičemž jeho srst neabsorbuje vlhkost a dobře chrání před mrazem. Proto je vlna mongolského jaka velmi ceněná.

Zvláštností výrobků z jačí vlny je jejich lehkost a měkkost, zároveň tato vlna velmi rychle zahřeje a udrží teplo. Měkkost je způsobena tím, že se jaci nestříhají, ale vlna se pouze vyčesává.

Průměrná tloušťka vlákna není větší než 20-24 mikronů a délka je 34,5-35,5 mm. Přírodní jačí vlna nemá bohatou barevnou škálu a může být pouze hnědá, šedá nebo tmavě šedá.

Jak tvrdí odborníci, jačí podsada spojuje teplo velbloudí vlny a luxus kašmíru. Milovníci a znalci kašmíru mohou být mile překvapeni, jak se svetr nebo deka z jačí podsady blíží kvalitou a jemností kašmírovým výrobkům.

 

1. JAKÁ VLNA JE PRODYŠNÁ?

Mezi klky má miliony vzduchových bublinek, což vede k volné cirkulaci vzduchu a vylučuje přehřátí a podchlazení - pouze je zachována teplota lidského těla, čímž se zabrání vzniku nachlazení a uvnitř se udrží léčivé teplo.

 

2. JAKÁ VLNA JE HYGROSKOPICKÁ?

Vlna je schopna absorbovat vlhkost až 33 % své vlastní hmotnosti a propustit ji do atmosféry, přičemž zůstává suchá na dotek. Pohlcováním vlhkosti vlna vytváří teplo, čímž zlepšuje krevní oběh. Tělo zůstává v suchu a teple.

 

3. VLNA NEUTRALIZUJE JEDY.

Již před sto lety známý výzkumník vlastností vlny, profesor Yeager zjistil, že vlna dokáže neutralizovat kožní toxiny. Vlna je přírodní, hydrofobní protein. Tento protein se skládá z aminokyselin, které mají schopnost neutralizovat jak oxid uhličitý, tak sloučeniny amoniaku.

Výzkumy spánkové hygieny dnes mohou potvrdit, že vlna ostříhaná z živého zvířete neutralizuje toxické látky.

 

4. JAČÍ VLNA LÉČÍ.

Jačí vlna zklidňuje, zmírňuje akutní bolest, má analgetické, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Vlna obsahuje zdravý lanolin 8-10%, který je vynikajícím přírodním antiseptikem. Vlněné výrobky se doporučují lidem trpícím na:

- revmatismus,

- osteochondrózu,

- ortopedická onemocnění,

- alergie,

- astmatická (bronchiální) onemocnění,

- oběhové poruchy.

Jačí vlna pomáhá rychle zvládnout virové infekce, které se často vyskytují v období podzim-zima, pomáhá při zlomeninách, při léčbě ischiasu. Jačí vlna snižuje stres, energie vlny je podobná mateřské energii, má uklidňující účinek. Vlna jaka byla vždy ceněna pro své léčivé vlastnosti.

 

5. VLNA JAKA MASÍRUJE TĚLO NA KAPILÁRNÍ ÚROVNI!

Vlasové chloupky jemně masírují nervová zakončení lidské kůže na úrovni kapilár, což zlepšuje krevní oběh a normalizuje krevní tlak v celém těle. Vlna jaka patří k hladkým vláknům, což umožňuje, aby zůstala čistá po dlouhou dobu.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz