Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Nová příze z kávové sedliny
Nová příze z kávové sedliny

Nová příze z kávové sedliny

Vlákno na bázi kávové sedliny je inovativním vývojem společnosti Singtex. Výzkum začal již v roce 2009, ale až nyní se materiál neobvyklý svou strukturou dostává do světového využití. Příze dostala jméno S. Cafe.

Proces zpracování S. Cafe je podobný procesu přeměny bambusu na materiál podobný viskóze. Z kávové sedliny jsou odstraněny všechny fenoly, estery a oleje, takže nejmenší částečky jsou prakticky bez zápachu. Konečným výsledkem proměny je měkká, lehká, elastická, prodyšná tkanina, která po ošetření aktivním uhlím na bázi kokosových skořápek získává řadu dalších ochranných a hygienických vlastností.

S. Cafe má vynikající vlastnosti. Tkanina je rychloschnoucí, schne o 200 % rychleji než bavlna. Mikropóry S. Cafe téměř úplně absorbují vlhkost a pachy. Materiál dokonale odráží sluneční paprsky a reguluje tělesnou teplotu. Příze se vyznačují měkkostí a vzdušností. Z hlediska hmatových vjemů připomíná bavlnu. Vlákna mají dlouhou životnost.

Látka dokáže ochránit před silným větrem, dobře dýchá a zároveň odpuzuje vodu. Tento materiál se doporučuje pro šití oblečení na běžné nošení.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz