Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Vlastnosti velbloudí vlny
Vlastnosti velbloudí vlny

Velbloudí vlna je přírodní, ekologicky čistá surovina, z níž se vyrábí oblečení, povlečení, uzdravující prostředky, ložní prádlo, matrace, přikrývky atd.

Seznam prospěšných vlastnosti velbloudí vlny je docela působivý.

Vlna obsahuje speciální zvířecí vosk nazvaný lanolin. V procentním poměru lanolin děla až 12% hmotnosti surové velbloudí vlny. Tato látka je velmi hojivá. Při zahřátí 36 -37˚С  lanolin vyživuje nejen lidskou kůži ale i svalová vlákna a klouby.

Velbloudí vlna je více než dvakrát lehčí než ovčí vlna a navíc mnohem pevnější.

Velbloudí vlas je dutý, což mu dodává dodatečné tepelně-izolační vlastnosti a lehkost. Z velbloudího chmýří a vlny se šije oblečení pro astronauty a námořníky. Velbloudí vlna neutralizuje toxiny produkované tělem a má kosmetický efekt na pokožku, omlazuje ji a činí elastičtější a mladistvější. Vlasy srsti jemně masírují pokožku a zvyšují její tonus.

Vnější povrch velbloudího vlasu je odolný proti průniku vlhkosti a vnitřní povrch má absorpční vlastnosti až do 30% své vlastní hmotnosti (doporučuje se pro osoby s nadměrným pocením, s oslabeným imunitním systémem, během puberty, pro starší lidi, jako prevence nachlazení). Teplo, které dává velbloudí vlna, je suché. V oblečeni z velbloudí vlny se člověk nikdy nepotí. A to vše proto, že tato vlna je velmi hygroskopická, a díky struktuře vlasů je dobrým vodičem vzduchu.

Ve východní medicíně velbloudí vlnu často používají při léčbě neuritidy, neuralgie, artritidy, revmatických bolestí, při léčbě zlomenin.

Jedinečnost velbloudí vlny spočívá v její antistatické vlastnosti, tzn. odstraňuje statické napětí. Jedná se o velkou ochranu proti tehnoagressii, pocházející ze všech elektrických spotřebičů v domě. Na východě se také tvrdí, že velbloudí vlna chrání před mentální agresí sociuma.

Další vlastností velbloudí vlny je to, že je hypoalergenní, to znamená, že nezpůsobuje alergií, jako jiné druhy vlny, což je obzvláště důležité, pokud vezmete v úvahu nárůst počtu pacientů s alergiemi a souběžnými nemocemi. Velbloudí chmýří vůbec nedráždí kůži, ale naopak, uklidňuji podrážděnou pokožku.

Výrobky vyrobené z velbloudí vlny umožňují se uvolnit a zbavit se nervového napětí, aniž by jste užívali pilulky od stresu. Proto by je měli nosit lidé, kteří mají stabilní nervové napětí.

Velbloudí vlna, má schopnost odpuzovat prach, co je velmi užitečný při astmatu a při prevenci onemocnění horních dýchacích cest.

JAK OŠETŘOVAT VÝROBKY Z VELBLOUDÍ VLNY

Výrobky z velbloudí vlny je třeba prát v teplé vodě, ne vyšší než 30-40°C, s použitím prostředků určených k ošetření přírodní vlny nebo mýdlem pro ruky. Prát nutné na jemném programu. Výrobky  z velbloudí vlny nelze sušit v sušičce a na přímém slunci. Na výrobky z velbloudí vlny velmi dobře působí větrání ve dnech s vysokou vlhkostí na volném prostranství. Velbloudí vlna je odolná a má samočistící schopnost. Stačí ji několikrát za rok provětrat na čerstvém vzduchu.

Zakázáno skladovat vlněné výrobky ve vlhké místnosti: protože velbloudí vlna okamžitě absorbuje vlhkost a s přebytkem vlhkosti okamžitě ztrácí své vlastnosti. Za dobrého počasí by měli být výrobky z velbloudí vlny dány na čerstvý vzduch. Při správné péči si velbloudí vlna zachovává své vlastnosti po mnoho let.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz